Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Premjera! Spektaklis “BUDA PALĖPĖJE” Druskininkuose

rugpjūčio 18 @ 19:00 - 20:00

Tarptautinio teatro festivalį “Druskininkų vasaros teatro sankryža” užbaigs Solo teatro premjera – Druskininkų jaunimo užimtumo centre 2018 m. rugpjūčio 18 d. 19 val.  bus parodytas spektaklis ‘BUDA PALĖPĖJE” pagal japonų kilmės rašytojos Julie Otsuka romaną, prieš keletą metų išleistą ir lietuvių k. (vertė E.Ferdmanaitė). Kviečiame druskininkiečius ir vasarojančius Druskininkų svečius!

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/search:Buda%20palepeje/

Scenarijaus autorė, režisierė, atlikėja – Birutė Mar, dailininkė – Indrė Pačėsaitė, muziką kūrė ir parinko – Antanas Kučinskas, choreografė ir režisierės asistentė – Sigita Mikalauskaitė, videomenininkas – Karolis Bratkauskas, šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas.

  “Buda palėpėje” sukurta pagal tikras XXa. pradžioje į Ameriką vykusių japonų emigrantų gyvenimo istorijas: po pirmojo pasaulinio karo japonai vyrai plaukė į San Franciską ieškotis darbo – vėliau vieni jų užsidirbę grįžo į Japoniją, kiti pasiliko Amerikoje ir ėmė kurti šeimas. Į Japoniją siųsdavo nuotrauką (nebūtinai tikrą) ir laukdavo nuotakos, išsirinkusios savo būsimąjį iš fotografijos. Autorė seka „fotografijų nuotakų“ pėdomis – keliauja su jomis alinančioje kelionėje laivu į Ameriką, stebi pirmąjį susitikimą su būsimu vyru, svajonių apie stebuklingą gyvenimą Amerikoje žlugimą. Kasdienybės ritualai trunka iki lemtingo Perl Harboro ryto, po kurio japonai Ameriko- je masiškai buvo iškeldinami iš savo namų, išvežami ir pradanginami – tiesiog išnyko tarsi rūkas, lyg jų nebūtų buvę.

Buda palėpėje“ – tai istorija apie emigrantų likimus. Savaip primenanti ir nūdienos emigraciją, taip pat Lietuvos okupacijos bei Sibiro tremties laikmetį, kuomet tūkstančiai žmonių buvo tyliai „nušluoti“ nuo Lietuvos ir pasaulio žemėlapio, bei holokausto laikotarpį Europoje. Tai jautrus pasakojimas apie savo šaknis, ryšį su praeitimi ir protėviais pasaulio tautų maišymosi epochoje, apie tautos savastį kaip stiprybę ir būdą išlikti.

Skaityti apie premjerą Druskininkuose rusų kalba:

https://www.obzor.lt/news/n51890.html

Informacija

Data:
rugpjūčio 18
Laikas:
19:00 - 20:00

Organizatoriai

Solo teatras
Tarptautinis teatro festivalis “Druskininkų vasaros teatro sankryža”

Vieta

Druskininkai, Jaunimo užimtumo centras