APDOVANOJIMAS “UŽ GERIAUSIĄ MOTERS VAIDMENĮ“ TARPTAUTINIAME TEATRO FESTIVALYJE „BELAJA VEŽA“ BRESTE (BALTARUSIJA)

Breste (Baltarusija) baigėsi rugsėjo 8-17d. vykęs XX tarptautinis teatro festivalis „Belaja Veža-2017“, kuriame dalyvavo 29 spektakliai iš 14 šalių. Lietuvą šįmet atstovavo du scenos pastatymai – Birutės Mar monospektaklis „Dostojevskio angelai“ (Lietuvos rusų dramos teatras) bei teatro „Tearomai“ spektaklis „Ivanovas“ pagal A.Čechovą.

Tarptautinė teatro kritikų ir žurnalistų komisija rugsėjo 17-ąją, festivalio uždarymo dieną, paskelbė geriausius festivalio spektaklius, aktorius bei režisierius penkiose pagrindinėse nominacijose. „Geriausio spektaklio“ diplomas atiteko Maskvos jaunojo žiūrovo teatro spektakliui A.Čechovo „Rotšildo smuikas“, režisierius Kama Ginkas (Rusija). „Geriausio mažosios scenos spektaklio“ diplomą pelnė spektaklis „Opiumas“, rež.Aleksandr Marčenko (Vizualiųjų ir atlikėjų menų centras „Korporeišn“, Minskas, Baltarusija)

Diplomas „už geriausią moters vaidmenį“ atiteko lietuvių aktorei Birutei Mar (monospektaklis „Dostojevskio angelai“, Lietuvos rusų dramos teatras). Diplomą „už geriausią vyro vaidmenį“ pelnė vengrų aktorius Peter Chavasi už Princo vaidmenį spektaklyje „Ivona, Burgundijos kunigaikštytė“ (Danube Bend teatr Vac, Vengrija). Diplomą „už geriausią režisūrą“ pelnė lietuvė režisierė Silva Krivickienė už spektaklį A.Čechovo „Ivanovas“ (teatras-studija „Tearomai“, Vilnius, Lietuva)

Daugiau informacijos apie festivalį ir jame dalyvavusius spektaklius skaitykite čia.

P.S Kelionė į Bresto teatro festivalį – tarsi į praeitį, kuomet laikas atsisuka keliais dešimtmečiais atgal… Gatvių pavadinimai Breste – kaip kadaise (Sovetskaja, Komsomolskaja, Lenina, Karla Marksa, Komunarov ir t.t.), ten tebestovi „anų laikų“ paminklai. Ir Bresto akademinis dramos teatras dar vis vadinasi „Lenino Komjaunimo Bresto dramos teatras“… Ten prisimeni vaikystę, kai užeini į vietinę valgyklą ir užsisakai pienišką sriubą, kotletus su piure ir skaidrų kompotą, o šalia prisėdęs vietinis vyriškis, prieš valgydamas sriubą, gurkšteli iš atsinešto butelio degtinės. Bet festivalis gyvas, žiūrovai kaip reta atviraširdžiai.

Gražiausia Bresto tradicija – senųjų žibintų užžiebimas pagrindinėje pėsčiųjų gatvėje (ul.Sovetskaja). Kai ateina sutemų metas, miesto žibintininkas Gogolio laikų kostiumu su grakščiomis kopėtėlėmis keliauja pėsčiųjų gatve ir uždega kiekvieną žibintą, iš paskos lydimas turistų bei praeivių. „Kad bet kokiu oru – ar dargana, ar sniegas, ar lietus – mieste būtų šviesu…“ (B.M.)

Rgs 20, 2017 | Posted by in Naujienos | Komentarai įrašui APDOVANOJIMAS “UŽ GERIAUSIĄ MOTERS VAIDMENĮ“ TARPTAUTINIAME TEATRO FESTIVALYJE „BELAJA VEŽA“ BRESTE (BALTARUSIJA) yra išjungti